عنوان ؟؟

 

نمی‌دانم کسانی که دست به خودکشی می زنند چه فکرهایی در ذهنشان مرور می‌کنند می‌دانم عمل منفوری‌ست اما فکر می‌کنم در زندگی خیلی‌ها لحظه‌هایی هست که چند ثانیه یا شاید هم بیشتر این فکر از ذهنشان می‌گذرد، در نوجوانی گاهی به این موضوع فکر می‌کردم حتی گاهی صحنه‌های بعد از آن را مجسم می‌کردم ولی هیچ‌وقت جرات چنین کاری را نداشتم. این روزها دوباره این فکرهای عجیب به سراغم آمده اما نه به صورت عملی یا به قول مسئول اچ.اس.ای کارگاه "اجرایی". می‌دانم که هرکسی مسئول انتخاب‌های اشتباهش است و باید تاوان بدهد و اینکه زندگی بعضی وقت‌ها خیلی سخت می‌شود تقصیر هیچ‌کس نیست اما لحظه‌هایی که هیچ نقطه‌ی روشنی پیش‌رو نیست منِ‌ احمق درونم تلنگری این‌چنین می‌زند و تصور می‌کند که خودکشی شاید راهی باشد و آن منِ دیگربا ترس و دلهره به فکر راه فرار است و آن منِ دیگر که کمی عاقل‌تراست تدارک ساختن راه را می‌بیند همیشه در یک گروه یک نفر ازبقیه ناامیدتر است و آنکه امیدوارتر است دست دیگران را می‌گیرد و باهم از پل می‌گذرند. دست و پایم از این فکرها یخ زده و روحم درد می‌کند اما می‌دانم که راهی وجود دارد، راهی که با امید به روزهای روشن آغاز می‌شود و نمی‌دانم به کجا ختم می‌شود.

 

/ 3 نظر / 2 بازدید
یک لیلی

ماهی جان یک بار به حدی "اجرایی" به این مساله فکر کردم که خونه رو برق انداختم، همه ی قندون ها رو شستم و پر کردم و فنجون های بیشتری از توی کارتن و کابینت در آوردم و آماده کردم. چیزهایی رو که نمی خواستم دست کسی بیافته از بین بردم. راستش می خواستم خرما و پودر نارگیل هم بخرم و حاضر کنم! خوب یادمه چی از تصمیمم برم گردوند؛ شاید مسخره باشه ولی پسرخاله کوچیکم در آستانه کنکور بود و دلم نیومد امتحانش به خاطر این کار خراب بشه. نتونستم به خودم چنین اجازه ای بدم. عزیز جان خیلی هامون کم و بیش به این موضوع فکر کردیم. دستت رو به اون امیدوارتره بده. شاید راهش شروع یک کار تازه باشه. یک کلاس زبان. یک ورزش. اگر بهار نتونسته تو رو نو کنه، خودت دست به کار شو. هنوز نمی دونم چقدر معتقد هستی و قصد فضولی هم ندارم، اما به این فکر کن که : گر نگهدار من آن است که من می دانم شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد

affa

همه یک بار رو که حتما فکر کردن به خودکشی! اما هر کسی که بعدش بی خیال شده ، بًرد کرده . عمر سختی ها کوتاهه و همیشه راهی هم وجود داره که کوتاهترش کرد!

درخت ابدی

فکر خودکشی در کنه خودش توام با یه جور میل به تغییر و راحت شدن از وضعیتی عذاب‌آوره. خودکشی قطعا یه راه حله، ولی راهی بی‌برگشت. مال موقعیه که همه‌ی راه‌ها بسته‌س. معمولا با تغییر زاویه‌ی دید می‌شه اوضاع رو تا حدودی عوض کرد و این لزوما خوش‌بینانه نیست. ناامیدی هم سبک خودش رو داره. فقط باید پذیرفتش. تعبیر خودت توی چند سطر آخر قشنگ‌تره.