سکوتم از رضایت است

صحبت کردن با تلفن و تماس‌های اجباری سخت‌ترین کار است،تلفن‌ به کارفرما و همکاران حتی تلفن به فامیل و دوست و آشنا.

زمانی که در یک آتلیه کوچک معماری مشغول بودم و تعداد همکارانم بیشتر از سه-چهار نفر نبود،چون منشی نداشتیم بیشتر تماس‌هایمان برای جلسات و غیره به عهده خودمان بود  هرکس مسئولیت تماس‌های مربوط به پروژه خودش را به عهده داشت، بعضی اوقات که خیلی سرحال نبودم تماس‌هایم را به گردن همکارانم که بعدها دوستان نزدیکم شدند می‌‌انداختم با التماس و زاری گاهی هم با خنده و شوخی،  پیدا کردن راهی برای تماس نگرفتن گرچه زمان بیشتری می‌گرفت اما برایم ارزش داشت.

اعتراف می‌کنم یکی از دلایلی طولانی شدن پایان‌نامه ام همین مشکل تماس گرفتن با استاد راهنما بود ساعت‌ها می‌نشستم و به شماره استاد خیره می‌شدم و با خودم کلنجار می‌رفتم که زودتر تماس بگیرم، وقتی دوستانم را می‌دیدم که بیشتر کارهایشان را با تلفن انجام می‌دادند و کلی در زمان صرفه‌جویی می‌کردند به تواناییشان حسرت می‌خوردم، گرفتن وقت دکتر و تماس با آموزش دانشگاه را به عهده‌ی مادرم می‌گذاشتم البته باید قبلش کلی دلیل می‌آوردم که مادرم عذر من‌را بپذیرد و در این کار کمکم کند اما در آخر راضی می‌شد، گاهی می‌گفتم "صدای تو از من جذاب‌تره لطفا تو زنگ بزن " البته که این حقیقت است در مورد مادرم.

تبریک عید و تماس تبریک و تسلیت به فامیل و دوستان دور هم در همین دسته تماس‌های اجباری قرار دارد. تا این حد که گاهی تبریک عید را اول اردیبهشت می‌گویم، و تسلیت را روز چهلم آن مرحوم و همیشه تذکر مادرم در گوشم زنگ می‌زند که بچه دیر شد زنگ بزن.  تماس گرفتن با دوستان نزدیکم را ولی بی ‌اختیار و حتی گاهی بدون برنامه ریزی و فکر قبلی انجام می‌دهم اما این اواخر بیشتر از ده دقیقه توانایی صحبت کردن ندارم، زمانی که با نزدیکانم زیاد حرف می‌زنم تا دو ساعت بعد دهانم برای هیچ حرفی باز نمی‌شود. حتی گفتن حرف‌های معمول، در حد سلام و احوال‌پرسی دلم فقط سکوت می‌خواهد.

گاهی هم دوستان نزدیک آنچنان سرد می‌شوند که تماس گرفتن با آنها هم برایم حکم اجبار را دارد .

در کل دوست داشتم مجبور نبودم که حرف بزنم راضی بودم که تمام حرف‌هایم را بنویسم حتی با رسم شکل، کلمات در ذهنم شکل میگیرند ولی به زبان نمی‌آیند نوشتن برایم راحت‌تر از گفتن است.

دوست داشتم می‌توانستم مثل شخصیت "علی" در فیلم  "چیزهایی هست که نمی‌دانی" روزه‌ی سکوت بگیرم وچند ماه با هیچ‌کس حرف نزنم.  این را هم به آروزهای عجیب دیگرم اضافه کنید. 

/ 7 نظر / 12 بازدید
donc

che jalebbb, mibinam ke man tanha nistam...baray emanam hamisheh ye ghosseye bozorge !

باغبان جهنم

سلام یکم ـ. به گمان من هم.وقتی که یک پیام آز سر یک خس و.صادق نباشد تنها گفتار و کرداری بی ارزش آز سر رفع مسوولیت ست در حالی که این حوزه ی شراکت در شادی و غم یک حوزه ی کاملن هیجانی و احساسی ست باید بیاید تا بشود ! دوم ـ دلم می خواهد بارها و بارها.و با هم نشین نان متفاوت چیزهایی هست که ... را به تماشا بنشینم.

مجید

درود . ماهی گرامی : ده دقیییییییییییییییییییییییییییییقه ؟؟؟؟؟ هنوز خیلی توانایی داری . خیلی . خیلی . خیلی . تحمل من از ثانیه ی سی ام به بعد برای طرف مقابل غیر ممکنه !! شاد باشی . بدرود .

درخت ابدی

تلفن بلای جونه و پرحرفی با تلفن از اون بدتر. با جفتشون مشکل دارم. پس باید فیلم‌های کیم کی‌دوک کره‌ای رو هم ببینی. معرکه‌س.

affa

آخ گفتی ... همدردیم.

با سلام دوست عزيز آيا مي خواهي بازديد وبلاگت را افزايش بدي ؟ آيا مي خواهيد رتبه هاي نخست موتور جستجوگر گوگل شويد؟ پيشنهاد ما را قبول کنيد و از لينک باکس هوشمند پرديس باکس استفاده کنيد. آيا مي دانيد لينک باکس چگونه باعث افزايش بازديد شما مي شود ؟ آيا با نحوه کار لينک باکس ها آشنايي داريد ؟ سامانه افزایش بازدید یونیک کشوری،در اکسا و جستجو گرها محبوب شوید در اکسا بین تمام وبلاگ ها و سایت های ایرانی بدرخسید.افزایش بازدید روزانه 1000بازدید=1000تومان 2000بازدید=2000تومان 3000بازدید=3000تومان 4000بازدید=4000تومان 5000بازدید=5000تومان 10000بازدید=10000تومان 20000بازدید=20000تومان پیشنهاد میکنیم به هیچ وجه این سامانه را از دست ندهید چرا که از دست دادن این سامانه برای شما خیلی ضرر خواهد داشت. بازدید ها روزانه و به طور اتوماتیک و یونیک در طول شبانه روز به وب شما خواهند پیوست. به وبلاگ خود اعتبار ببخشید. 09381518011